Ana Sayfam Yap

Facebook

Twitter

Grubumuza Katıl (1750) Basında Biz İletişim  

TOKİ’den konut alıcılarına dolandırıcılık uyarısı

TOKİ’den konut alıcılarına dolandırıcılık uyarısı

“TOKİ’den konut vaadiyle” konut giriş ücreti adı altında sahte sözleşmelerle elden para toplanarak dolandırıcılık yapıldığı duyumları alınmaktadır. Konut satışları İdaremizce yetkilendirilmiş bankalar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Vatandaşlarımızın bu tür art niyetli girişimlere hiçbir şekilde itibar etmemesi gerekmektedir.

İdaremize son günlerde yapılan bazı şikayetler ve alınan duyumlardan art niyetli kişilerin, TOKİ logosu ile yetkili kişilerin isim ve imzaları taklit ederek, evrak sahteciliğiyle dolandırıcılık yaparak vatandaşlardan para alındığı duyulmaktadır. Bu kişilerin İdaremizin çeşitli illerdeki konut uygulamalarından, kurasız konut vaadinde bulundukları ve hazırladıkları sahte belgeleri kullanarak vatandaşlarımızdan “konut giriş ücreti” adı altında elden para topladıkları duyumları edinilmektedir.

İdaremizce yapılan konut satışları, TOKİ’nin Ankara Bilkent Plaza B1 Bloktaki merkezinden ve İstanbul Halkalı Atakent 2. Etaptaki ofisinden vatandaşlarla yapılan görüşme sonrası, konut peşinatlarının yatırılması için TOKİ yetkilileri tarafından Devlet Bankalarına yönlendirilmektedir. (Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıflar Bankası) Mahalle bürolarından, elden para alınması şeklinde bir uygulama bulunmamaktadır.

Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları amacıyla bu tür art niyetli girişimlere hiçbir şekilde itibar edilmemesi bu tür yaklaşımlar karşısında güvenlik birimlerinin bilgilendirilmesi gerekmektedir.

İdaremize sahte belgelerle yapılan dolandırıcılık girişimleri bilgileri gelmesi durumunda hukuki işlemler başlatılacaktır. Vatandaşlarımızın şüpheli durumlarda 312 565 20 90’dan 98’e kadar olan telefon numaralarını arayarak bilgi edinmeleri ve yetkililerimizi uyarmaları gerekmektedir.

 

Etiketler : toki dolandırıcılık uyarısı
Tarih : 18.11.2012 Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş
YASAL UYARI : Haber sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve fotoğraflar, ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar ile ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.
Copyright © 2011 Chip Yazılım
Bu sitede kullanılan resim , logo ve banner uygulamaları tamamiyle Chip Yazılım Hizmetlerine aitir.
İzin alınmadan kullanılması yasaktır. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım ve Yazılım : Chip Yazılım Hizmetleri
Çakşır Köklü Macun
Yeni Vidyo