Ana Sayfam Yap

Facebook

Twitter

Grubumuza Katıl (1750) Basında Biz İletişim  

TOKİ 9 yılda 844 okul inşa etti

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) hükümetin “Planlı Kentleşme ve Konut Üretimi Seferberliği” kapsamında 9 yılda 557.993 konut rakamına ulaşırken, inşa ettiği okullarla da Milli Eğitim’e büyük destek sağladı.

TOKİ, 81 ilin tamamında 844 okul inşa etti. Pakistan’da yapımı tamamlanan 8 okulla birlikte İdare, 852 okul rakamına ulaştı. TOKİ, 16 okulu ihale, 35 okulu projelendirme 78 okul da planlama aşamasına getirdi.

TOKİ, nitelikli konut ihtiyacına yönelik çalışmalara paralel olarak kamu hizmetinin alt yapısının geliştirilmesi yönünde uygulamalarını da sürdürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı ile protokoller yaparak ya da konut uygulamaları ile birlikte okul ihalelerini gerçekleştiren TOKİ, Milli Eğitim’in alt yapısını güçlendirmek amacıyla okul inşaatlarına hız verdi.

19.057 derslik
TOKİ, T.C. 58. 59. 60. ve 61. Hükümetlerin Planlık Kentleşme ve Konut Üretim Seferberliği kapsamında 9 yılda, 81 ilin tamamında 844 okul inşa etme başarısını gösterdi. İdare, Pakistan’da yaşanan sel felaketinin ardından da bu ülkede 8 okul inşa etmişti. Böylelikte TOKİ’nin inşa ettiği okul sayısı 852’ye ulaştı. Okullardan 344’ü Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokoller çerçevesinde inşa edildi. 508’inin yapımı da TOKİ’nin konut uygulamaları tamamlandı. Böylelikle TOKİ’nin Milli Eğitim’e kazandırdığı derslik sayısı da 19.057’yi buldu.

129 okul yolda
Okul inşaatlarına hız veren TOKİ, 16 okulu ihale aşamasına getirdi. Önümüzdeki günlerde ihaleleri gerçekleştirilecek bu okulların inşaatlarına en kısa zamanda başlanacak. 35 okul projelendirme aşamasına getirilirken, 78 okulun da projelendirme çalışmaları devam ediyor.

Van’da okullar 300 günde tamamlandı
TOKİ, Van ve Erciş’te 23 Ekim - 9 Kasım 2011’de meydana gelen depremin ardından afetzedelerin acil barınma ihtiyaçlarının sağlanmasının yanı sıra eğitim ve öğretimin aksamaması amacıyla başlattığı okul inşaatlarında da rekora imza attı. Van ve Erçiş’te başlanan okul inşaatları da afet konutlarıyla birlikte 300 günde tamamlandı. Bostaniçi ve Kevenli’de 32 derslikli üç ilköğretim okulu, 32 derslikli bir lise, Erciş’te 32 derslikli iki ilköğretim okulu rekor denecek sürede tamamlandı. TOKİ’nin bölgede 18 okul inşaatı da devam ediyor.

784 spor salonu inşa edildi
9 yılda 852 okul inşa etmeyi başaran TOKİ, öğrencilerin sosyal ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla kütüphane, spor salonu, yurt ve pansiyon gibi donatıların yapımını da sürdürüyor. İdare bu kapsamda 9 yılda 784 spor salonu, 39.418 kapasiteli 112 yurt ve pansiyon, 41 kütüphane inşa etti.

Kaynak : toki.gov.tr

Etiketler : toki
Tarih : 18.11.2012 Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş
YASAL UYARI : Haber sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve fotoğraflar, ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar ile ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.
Copyright © 2011 Chip Yazılım
Bu sitede kullanılan resim , logo ve banner uygulamaları tamamiyle Chip Yazılım Hizmetlerine aitir.
İzin alınmadan kullanılması yasaktır. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım ve Yazılım : Chip Yazılım Hizmetleri
Çakşır Köklü Macun
Yeni Vidyo