Ana Sayfam Yap

Facebook

Twitter

Grubumuza Katıl (1750) Basında Biz İletişim  

TOKİ, 565 bin konuta ulaştı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel, 81 il ve 800 ilçedeki 2 bin 565 şantiyede üretilen konut sayısının 565 bine ulaştığını açıkladı.

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği’nce düzenlenen Yeşil Binalar Zirvesi’ne Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel de katıldı.

Zirvede konuşan Karabel, TOKİ olarak Suriyeli sığınmacılar için barınma amaçlı 9 bin 232 adet konteyner yapmakta olduklarını söyledi. Karabel, konteynerlerden 4 bin adedinin yapımının bittiğini, 5 bin 232 adedinin ise 2 ay içinde tamamlanacağını ifade etti.

Kurumun çalışmalarıyla ilgili bilgi aktaran Karabel, Türkiye genelinde 2 bin 565 şantiyede inşa ettikleri konut sayısının 565 bine ulaştığını açıkladı. Karabel, “Bu rakam nüfusu 100 bini aşkın 22 adet şehir anlamına da gelmekte. Ürettiğimiz konutların yüzde 85’i sosyal konut. TOKİ, Hazine’den herhangi bir katkı almadığı için yapmış olduğumuz sosyal konutlara destek sağlamak amacıyla yüzde 15 civarında gelir getirici proje yapıyor.” dedi. TOKİ’nin bugüne kadar yapmış olduğu yatırımların toplam tutarının 49 milyar lira olduğunu belirten Karabel, son 10 yılda dolar bazında 33 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını kaydetti. Belediyelerle birlikte kentsel yenileme programı başlattıklarını anlatan Karabel, İstanbul’da 13,5 milyon metrekare alanda kentsel dönüşüm çalışması yürüttüklerini ifade etti.

Kaynak : tokihaber.com.tr

Etiketler : Ahmet Haluk Karabel
Tarih : 21.02.2013 Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş
YASAL UYARI : Haber sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve fotoğraflar, ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar ile ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.
Copyright © 2011 Chip Yazılım
Bu sitede kullanılan resim , logo ve banner uygulamaları tamamiyle Chip Yazılım Hizmetlerine aitir.
İzin alınmadan kullanılması yasaktır. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım ve Yazılım : Chip Yazılım Hizmetleri
Çakşır Köklü Macun
Yeni Vidyo