Ana Sayfam Yap

Facebook

Twitter

Grubumuza Katıl (1750) Basında Biz İletişim  

Türkiye nin ilk arkeoparkı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bursa Valiliği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi´nce düzenlenen ´Avrupa Miras Günleri´ kapsamında 8 bin 500 yıllık tarihi içerisinde barındıran Arkeopark alanını gezildi. Bölgede 8500, 7000 ve 300 yıl önce yer alan köylerin birebir maketlerinin yer aldığı alanı dolaşan gruba, Arkeopark´ın kazı çalışmalarını yöneten İstanbul Üniversitesi (İÜ) Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Prehistorya ABD Öğretim Üyesi Doç.Dr. Necmi Karul da eşlik etti.
 
Osmanlı köyü de olacak 
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yakın zamanda Arkeopark alanına yeni bir Osmanlı köyü ekleneceğini de açıkladı. Köyün inşa edileceği alanda Osmanlı´nın tüm yaşam imarelerinin bulunacağını, dönemin mimarisine sahip evlerden konaklama tesislerine, sosyal hayattaki donelerden günlük hayatı yansıtan hediyelik eşyalara kadar inanılmaz bir zenginliğin ziyaretçilerle buluşturulacağını belirten Başkan Altepe, "Hazırlıklarımız tüm hızıyla sürüyor. İnşallah Aktopraklık´ta Cumalıkızık benzeri aktif bir turizm şehrini daha kurmuş olacağız. Tüm alanlarla birlikte Arkeopark, turizm uygulamalarıyla birlikte eşine az rastlanır bir zenginliği bünyesinde barındıracak." şeklinde konuştu.
 

Etiketler : arkeopark bursa
Tarih : 06.11.2013 Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş
YASAL UYARI : Haber sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve fotoğraflar, ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar ile ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.
Copyright © 2011 Chip Yazılım
Bu sitede kullanılan resim , logo ve banner uygulamaları tamamiyle Chip Yazılım Hizmetlerine aitir.
İzin alınmadan kullanılması yasaktır. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım ve Yazılım : Chip Yazılım Hizmetleri
Çakşır Köklü Macun
Yeni Vidyo