Ana Sayfam Yap

Facebook

Twitter

Grubumuza Katıl (1750) Basında Biz İletişim  

2B Arazilerin Rayip Bedelleri Belli Oldu

2B olarak bilinen orman vasfını yitirmiş arazilerin satışıyla ilgili rayiç bedeller kısmen açıklandı. Tutar dönüm başına 100 ila 750 bin lira arasında değişiyor.

Buna göre tarım arazilerinin yüzde 10'u, tarım dışının ise yüzde 20'si peşin ödenebilecek. Kalan miktar 72 ayda taksitle ödenebilecek. Rayiç bedelleri açıklanan arazilerle ilgili kaydı alınan kişiler ilk 3 ayda peşin alım yapabilecek. Arsa sahibi bedelin yüzde 70'ini verdikten sonra tapuyu alabilecek. Peşin ödemede tutarın yüzde 70'inin yüzde 20'si oranında indirim yapılacak. Fiyat belirleme çalışmaları yapılırken bölge piyasa koşulları, belediye ve tapu rayiçleri göz önünde bulunduruldu.

EN PAHALISI BEYKOZ

Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün internet üzerinden duyurduğu rayiç bedeller ay sonuna kadar açıklanacak. İstanbul'da emlak piyasası koşullarına göre yapılan değerlemelerde Beykoz'da dönüm başına rakamlar 750 bin liraya kadar çıktı. Özel proje alanı olarak ilan edilen, yapılaşma yasağı bulunan 2B arazilerinin rayiç bedelleri henüz açıklanmadı. Bu bölgelerde proje ortaya çıkarıldıktan sonra satış yapılacak. Ayrıca, daha önce tapulu olduğu halde kadastrolar sırasında çeşitli nedenlerle 2B olara

Etiketler : 2b arazi 2b arazi rayiç bedeli
Tarih : 28.03.2013 Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş
YASAL UYARI : Haber sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve fotoğraflar, ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar ile ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.
Copyright © 2011 Chip Yazılım
Bu sitede kullanılan resim , logo ve banner uygulamaları tamamiyle Chip Yazılım Hizmetlerine aitir.
İzin alınmadan kullanılması yasaktır. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım ve Yazılım : Chip Yazılım Hizmetleri
Çakşır Köklü Macun
Yeni Vidyo