Ana Sayfam Yap

Facebook

Twitter

Grubumuza Katıl (1750) Basında Biz İletişim  

Aşkar Höyüğü'nü yeşil alana dönüşüyor

Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, Fevzi Çakmak Mahallesi Başak Caddesi üzerinde bulunan Aşkar Höyüğü'nü yeşil alana çevirecek projeyi hayata geçiriyor.
 
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, sit alanı olarak bilinen Aşkar Höyüğü için hazırlanan yeşil alan projesinin Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından onaylandığını belirterek, "2012 yılı içerisinde bitirilmesi planlanan Aşkar Höyüğü Park ve Sosyal Donatı Alanı en kısa zamanda hayata geçerek hizmet verecek. Yapılacak yeşil alan ile Karatay yeni bir park ve sosyal donatı alanına kavuşacak. Bu alandan özellikle 8 bin konutun bulunduğu Fevzi Çakmak, Erenler ve Ulubatlı Hasan Mahallelerinde ikamet eden vatandaşlar istifade edebilecek. Belediyemiz Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından ağaçlandırma çalışmaları gerçekleştirilecek. 24 bin 215 metrekare alan üzerine yapılacak ve Aşkar Höyüğü üzerine kazandırılacak park ve sosyal donatı içerisinde süs havuzları kafeterya, büfe, açık ve kapalı oturma alanları, spor sahası, çocuk oyun alanları, fitness alanı, kamelyalar ve çeşmeler yer alırken; geri kalan kısımlar ise yeşil alan ve mesire yeri olarak düzenlenecek" dedi.
 
Etiketler : Aşkar Höyüğü Karatay İlçe Belediyesi
Tarih : 22.02.2012 Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş
Copyright © 2011 Chip Yazılım
Bu sitede kullanılan resim , logo ve banner uygulamaları tamamiyle Chip Yazılım Hizmetlerine aitir.
İzin alınmadan kullanılması yasaktır. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım ve Yazılım : Chip Yazılım Hizmetleri
Çakşır Köklü Macun
Yeni Vidyo