Ana Sayfam Yap

Facebook

Twitter

Grubumuza Katıl (1750) Basında Biz İletişim  

Şanlıurfa da Gayrimenküle Müdahale Gerekli

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkan Vekili Osman Baysal, yaklaşık 1 milyon 700 bin nüfusuyla Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük illeri arasında yer alan Şanlıurfa'da arsa ve gayrimenkul fiyatlarına müdahalenin gerekli olduğunu bildirdi.
Baysal, yazılı açıklamasında, Şanlıurfa'nın gerek kozmopolit yapısı gerek kültürel yapısıyla Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en farklı kentlerinden biri olduğunu belirtti.
GAP ile yoğun göç alan kentte meydana gelen hızlı nüfus artışının, beraberinde gayrimenkul fiyatlarında da normalin dışında bir artış getirdiğini savunan Baysal, açıklamasında şunları kaydetti:
''Bu artış bazı çıkar gruplarının işine geliyor. Çünkü bu işten para kazanıyorlar. Üretim yapmak yerine, yeni iş alanları ve istihdam oluşturmak yerine gayrimenkul alarak piyasayı yükseltiyorlar. Olan yine vatandaşa oluyor. Yaklaşık 1 milyon 700 bin nüfusuyla Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük illeri arasında yer alan Şanlıurfa'da arsa ve gayrimenkul fiyatlarına müdahale gerekiyor. Bu müdahaleler arasında manipülasyonu, tekelleşmeyi, spekülasyonu önleyici tedbirler olabilir. Ya da imara açılan yerlere altyapı hizmeti götürmek de olabilir. Yeni arsalar için imar çalışmalarına hız verilebilir. Bu çalışmalar için Belediye ve İl Özel İdaresi yetkililerini göreve davet ediyorum. Çünkü bu olumsuz durumu, en kısa zamanda yerinde müdahalelerle normal seviyeye getirmek için çalışmalara başlamaları gerekiyor.''

 

Etiketler : Şanlıurfa Gayrimenkul
Tarih : 28.07.2011 Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş
Copyright © 2011 Chip Yazılım
Bu sitede kullanılan resim , logo ve banner uygulamaları tamamiyle Chip Yazılım Hizmetlerine aitir.
İzin alınmadan kullanılması yasaktır. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım ve Yazılım : Chip Yazılım Hizmetleri
Çakşır Köklü Macun
Yeni Vidyo