Ana Sayfam Yap

Facebook

Twitter

Grubumuza Katıl (1750) Basında Biz İletişim  

Antep evi mimarisi ile Gaziantep

Gaziantep merkez ilçesi Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ilçede yaptıkları sosyal tesislere “Antep evi mimarisi” uyguladıklarını söyledi. Yapımı devam eden Serinevler Sosyal Tesisi’ni gezerek incelemelerde bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu, Serinevler sosyal tesisinde bir ilki uygulayarak dış cephesini Antep taşları ile kapladıklarını ve çatısını Antep evlerinin yapısına uygun dizayn ettiklerini belirtti. Serinevler Sosyal Tesisi’ni gezerek incelemelerde bulunan ve çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Tahmazoğlu, “İlçe genelinde sosyal tesis ve taziye evi yapımına büyük önem veriyoruz. Serinevler Mahallemizde hızla gelişen mahallelerimizden bir tanesi.” dedi.     Bu mahallede TOKİ’nin yaptığı bin 260 konutun olduğunu, ancak bir sosyal tesisin bulunmadığını ifade eden Tahmazoğlu, “Sayın Başbakanımız geçtiğimiz yıl şehrimize gelerek bu mahalleyi ziyaret ettiğinde burada bir sosyal tesis yapılmasını istedi. Bizde diğer mahallelerimizde olduğu gibi vatandaşımızın sosyal alandaki ihtiyaçlarını karşılamak adına bu mahallemizde bir sosyal tesis yapımına başladık. Burada yapımına başladığımız sosyal tesisimiz yapısı gereği Gaziantep’te bir ilktir. Tesisimizin dış cephesini tamamen Antep taşları ile kapladık. Çatısını da Antep evlerinin yapısına uygun dizayn ettik. Böylelikle tesisimize dışarıdan bakıldığında bir Antep evini andırıyor.” diye konuştu.    Tahmazoğlu, Serinevler Mahallesi’nde hizmet verecek olan tesiste kütüphane, emekli lokali, hanım ve erkek taziye evi ve meslek edindirme kursları alanında hizmet verileceğini kaydetti.

Yapımı devam eden Serinevler Sosyal Tesisi'ni gezerek incelemelerde bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, tesiste bir ilki uygulayarak dış cephesini Antep taşları ile kapladıklarını ve çatısını Antep evlerinin yapısına uygun dizayn ettiklerini söyledi.
Serinevler Sosyal Tesisi'ni gezerek incelemelerde bulunan ve çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Tahmazoğlu, "İlçe genelinde sosyal tesis ve taziye evi yapımına büyük önem veriyoruz. Serinevler Mahallemiz de hızla gelişen mahallelerimizden bir tanesidir. Bu mahallemizde TOKİ'nin yaptığı 1260 konut var ama bir sosyal tesis yoktu. Sayın Başbakanımız geçtiğimiz yıl şehrimize gelerek bu mahalleyi ziyaret ettiğinde burada bir sosyal tesis yapılmasını istedi. Biz de diğer mahallelerimizde olduğu gibi vatandaşımızın sosyal alandaki ihtiyaçlarını karşılamak adına bu mahallemizde bir sosyal tesis yapımına başladık" dedi.
Tahmazoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Burada yapımına başladığımız sosyal tesisimiz yapısı gereği Gaziantep'te bir ilktir. Tesisimizin dış cephesini tamamen Antep taşları ile kapladık. Çatısını da Antep evlerinin yapısına uygun dizayn ettik. Böylelikle tesisimize dışarıdan bakıldığında bir Antep evini andırıyor. Serinevler Mahallemize hizmet verecek olan tesisimiz Kütüphane, Emekli Lokali, Hanım ve Erkek Taziye Evi ve Meslek edindirme kursları alanında hizmet verecektir. Tesisimizin alanı geniş olduğu için burasını vatandaşlarımız apartman toplantıları ve diğer toplantılarında kullanabilecekler.Umut ediyoruz ki bu mahallede oturan insanlarımız ön tarafını park olarak düzenlediğimiz tesisimizi sıkça kullanacaktır. Sosyal tesisimizi bir hafta sonra tamamlanarak Serinevler Mahallemizin hizmetine açacağız. Şimdiden tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun diyorum."

 

Etiketler : Antep evi mimarisi
Tarih : 28.07.2011 Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş
Copyright © 2011 Chip Yazılım
Bu sitede kullanılan resim , logo ve banner uygulamaları tamamiyle Chip Yazılım Hizmetlerine aitir.
İzin alınmadan kullanılması yasaktır. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım ve Yazılım : Chip Yazılım Hizmetleri
Çakşır Köklü Macun
Yeni Vidyo