Ana Sayfam Yap

Facebook

Twitter

Grubumuza Katıl (1750) Basında Biz İletişim  

ESDER: AVM’ ler Ramazan Ayında da Esnaflarımızı Zorda Bırakacak

Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut ÇELİKUS Ramazan ayı bahane edilerek Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği’ nin AVM’ lerin kapanış saatinin ileriye alınması kararına: Esnaf Ramazan ayında da zor durumda kalacaktır, diyerek tepki gösterdi.

Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut ÇELİKUS: ‘’Basından öğrendiğimize göre; esnaflarımızın Ramazan ayındaki durumları göz önüne alınmadan Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği kendi başına almış olduğu bir karar ile AVM' lerin kapanış saatini 23:00' e kadar uzatılmış bulunmaktadır’’ vurguladıktan sonra Genel Başkan Mahmut ÇELİKUS şu görüşlere yer vermiştir. ‘’Söz konusu derneğin AVM’ leri içerisinde ‘’Ramazanda iftar saati dolayısıyla oluşacak boşluğu kapatmak için’’ bu kararın alınmış olmasını üzüntü ile karşılıyoruz. Alınan bu karar AVM’ ler ile hiçbir rekabete giremeyen esnaflarımızın, Ramazanda da gelir kaybına uğrayacağının habercisidir. Bu uygulama ile Ramazan ayında mahallelilerle esnaf arasında ticari, sosyal ve kültürel ilişkilerin gelişmesi de aksayacaktır. Bulundukları yerlerde geleneksel dayanışmanın ve etkileşimin en samimi bir ortamda gerçekleştirildiği esnaf ve sanatkârlarımızın zarar göreceği çok açıktır.’’ diye belirtti.

Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut ÇELİKUS Ramazan bahane edilerek esnaf ve sanatkârlarımız zorda bırakılmamalıdır, dedi. Çelikus ‘’Her ay farklı yerlerde açılmaya başlayan AVM' leri yüzünden esnaf ve sanatkârlarımızın gelirlerinin daha aşağılara doğru çekilmeye çalışıldığını düşünerek bu kararı kınıyoruz. Söz konusu dernek bu uygulamanın ''8-10 sene boyunca bu uygulamamız devam edecek” diye açıklamış olması ile yakın bir gelecekte esnaf ve sanatkârlarımızın artık cadde ve sokaklardan çekilmeye başlayacağını söylemek için müneccim olmaya gerek yoktur.’’
 
BU UYGULAMADAN HEMEN VAZGEÇİLMELİDİR

Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut ÇELİKUS, bu yıl yasalaşacağını umdukları AVM Kanun tasarısına atıfta bulunarak: ‘’Yasal boşluklardan dolayı alınmış olan bu kararla, önümüzdeki aydan itibaren kamuoyunda yeni huzursuzlukların doğmaya başlayacağını ve işsizler ordusuna binlerce esnaf ve sanatkârımızın da katılacağını duyurur, yetkilileri ivedi olarak göreve çağırırız’’ dedi.

ESDER Genel Başkanı Mahmut ÇELİKUS esnaf ve sanatkârların büyük sermaye işletmeleri tarafından haksız yere ezilmemesi gerektiğini vurguladığı açıklamasında: ‘’Yıllardır bu konuyu belirttiğimiz gibi bir kez daha açıklamak zorundayız ki AVM’ leri bir an önce şehir dışına taşınmalı ve çalışma saatleri de 10:00 ile 20:00 olarak sınırlandırılmalıdır. Ramazan ayını kapsayan söz konusu kararın uygulanmasından da vazgeçilmesi gerektiğini ve uygulanması durumunda ise ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden büyük kaygı duyduğumuzu kamuoyuna açıklarız’’ dedi.

Etiketler : ESDER
Tarih : 25.07.2011 Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş
Copyright © 2011 Chip Yazılım
Bu sitede kullanılan resim , logo ve banner uygulamaları tamamiyle Chip Yazılım Hizmetlerine aitir.
İzin alınmadan kullanılması yasaktır. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım ve Yazılım : Chip Yazılım Hizmetleri
Çakşır Köklü Macun
Yeni Vidyo