Ana Sayfam Yap

Facebook

Twitter

Grubumuza Katıl (1750) Basında Biz İletişim  

Emlak Piyasasında Düşüş

Erzurum Emlak Müşavirleri Dernek Başkanı Bünyamin Canlar, Emlak piyasasında beklenen düşüşün yaşanmaya başladığını söyledi.


Bankaların faiz oranlarını artırması ile birlikte 60 ay vadeye kadar  0,95 120 ay vadelerde 0,99 olan faiz artışları konut satışınında düşüş yaşamasına sebep olduğunu dile getiren Canlar, “Halkın beklentisi kredi faiz oranları düşsünde daire alalım beklentisi uzunca bir süre devam edeceğini düşünüyorum.Fakat şöylede bir durum varki bu faiz oranlarının düşüşünü bekleyenler için bilmeleri gerekir ki bu faiz oranları en az üç yada dört ay aynı seviyelerde seyir edecektir. Bu sebepten dolayı ev almak isteyenlerin beklemelerine gerek olamadığını faiz oranları düştüğü zaman şimdiki faiz oranlarını yeniden yapılandıra bileceğini bilmeleri gerekmektedir” diye konuştu.
“Faizler düşsünde kredi kullanıp daire alalım mantığı ile beklemek yersizdir” diyen Canlar daha sonra şunları kaydetti; “Konut almak istiyorlarsa almalılar. Ayrıca emlak müşavirler derneği olarak bankalarla özel faiz indirimleri almak ve düşük faizli kredi kullandırmak içinde çalışmalara başladık. İnşallah bu çalışmalar sonucunda bölge halkına daha düşük oranlı faizlerle konut kredileri kullandırlacaktır.”

Erzurum’un konutlaşma açısından gözde yerlerinden biri olan Dadaşkent’te yeni imar yolları açılıyor. Aziziye Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, ilçenin Abdulhamit Han ve 200 Evler Mahallesi’nde 15, 17, 20 ve 25 metre genişliğinde imar yollarının açılması çalışmalara sürüyor. Toplam 150 bin metrekare imar yolunun açılması, ilçenin gelişmesi ve konutlaşması açısından da büyük önem taşıyor.

Etiketler : Emlak Piyasası
Tarih : 06.07.2011 Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş
Copyright © 2011 Chip Yazılım
Bu sitede kullanılan resim , logo ve banner uygulamaları tamamiyle Chip Yazılım Hizmetlerine aitir.
İzin alınmadan kullanılması yasaktır. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım ve Yazılım : Chip Yazılım Hizmetleri
Çakşır Köklü Macun
Yeni Vidyo