Ana Sayfam Yap

Facebook

Twitter

Grubumuza Katıl (1750) Basında Biz İletişim  

''Bankasürans Maratonu'' BAM Projesi

Eureko Sigorta Genel Müdürü Okan Utkueri, ''Bankasürans Maratonu'' (BAM) projesiyle Garanti Bankası'nın bankasürans prim hacmini 3 yılda 2 katına, Eureko Sigorta'nın pazar payını da yüzde 8'e çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.
Utkueri, Eureko Sigorta ve Garanti Bankası arasında işbirliğini güçlendirecek BAM projesinin tanıtıldığı toplantıda, son dönemde banka sigortacılığına verilen öneme işaret ederek, geçen 5 yılda bankasüransın hayat dışı prim üretimindeki payının yüzde 20 arttığını ve bankaların en büyük ikinci dağıtım kanalı haline geldiğini söyledi.
Eureko Sigorta'nın bankasürans kanalındaki toplam hayat dışı prim üretiminin yüzde 20'den fazlasını tek başına gerçekleştirerek sektör lideri konumunda bulunduğunu ifade eden Utkueri, bankasüransın sadece sigorta poliçelerinin banka şubelerinden satılması anlamına gelmediğini belirtti.
Utkueri, ''Bankasürans, banka şubeleri ve alternatif dağıtım kanallarına özel sigortacılık çözümleri geliştirerek sigortayı bankanın bir ürünü haline getirmektir. BAM projesiyle amacımız, Garanti müşterileri arasındaki penetrasyon oranımızı ve mevcut sigortalılarımızın ürün sahipliğini artırmanın yanı sıra Garanti şubelerini aynı zamanda sigorta satış şubeleri haline getirmek'' diye konuştu.
Türkiye'de özel sağlık sigortalılık oranının yüzde 2, kaskolu araç oranının yüzde 20, konut sigortalarının oranının ise yüzde 20 gibi düşük seviyelerde bulunduğuna dikkati çeken Utkueri, proje ile bu oranların artışına da katkıda bulunmayı hedeflediklerini dile getirdi.
Utkueri, ''BAM projesiyle Garanti Bankası'nın bankasürans prim hacmini 3 yılda 2 katına, Eureko Sigorta'nın pazar payını da yüzde 8'e çıkarmayı hedefliyoruz'' dedi.
Konuşmasının ardından soruları yanıtlayan Utkueri, hayat dışı alanda banka sigortacılığının payının yüzde 13,5-14 seviyesinde bulunduğunu, Eureko'nun payının 2010 yılında yüzde 22-23 olarak gerçekleştiğini kaydetti.
Teknik karlılıkta sektör ortalaması yüzde 0,4-0,5 seviyesindeyken, Eureko Sigorta'da bu oranın yüzde 14-15 bandında bulunduğunu söyleyen Utkueri, halihazırda pazar paylarının yüzde 5,3 olduğunu belirtti.
Utkueri, ATM'ler üzerinden ferdi kaza ve acil tedavi gibi standart ürünlerin satışını gerçekleştirdiklerini, bankasürans dışında 250'ye yakın acente ile daha butik bir acente teşkilatına sahip olduklarını ve önümüzdeki dönemde de bu kimliği koruyacaklarını anlattı.

BAM PROJESİ

2010 yılında başlatılan BAM projesi hakkında Utkueri'nin verdiği bilgilere göre, sigortacılık ürünleri banka şubeleri ve çağrı merkezi, internet, ATM gibi alternatif dağıtım kanallarından hızlı ve kolayca satılabilecek şekilde yeniden tasarlandı. Ürünler sadeleştirilip, poliçe dilleri basitleştirilirken, sigorta muafiyet ve istisnaları azaltıldı. Sigorta ekranlarının bankacılık sistemine entegre edilmesiyle birlikte poliçe düzenleme süresi 30 saniyeye indi.
Eureko Sigorta, proje kapsamında bankasüranstan sorumlu bölge müdürlüklerinin sayısını 12'den 22'ye çıkarırken, organizasyonel yapısını da bankayla paralel hale getirdi.

Etiketler : bam projesi Bankasürans Maratonu
Tarih : 06.07.2011 Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş
Copyright © 2011 Chip Yazılım
Bu sitede kullanılan resim , logo ve banner uygulamaları tamamiyle Chip Yazılım Hizmetlerine aitir.
İzin alınmadan kullanılması yasaktır. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım ve Yazılım : Chip Yazılım Hizmetleri
Çakşır Köklü Macun
Yeni Vidyo