Ana Sayfam Yap

Facebook

Twitter

Grubumuza Katıl (1750) Basında Biz İletişim  

Erzincan Ana Caddelleri Yenileniyor

Erzincan Belediyesi ana caddeler üzerinde kaldırım yenileme çalışmalarına devam ediyor.


Halit Paşa Caddesi SGK Kavşağından başlayarak Emniyet Müdürlüğü Kavşağına kadar devam edecek olan yenileme projesinde, caddenin güney cephesinde çalışmalar başladı. Güney kanattaki çalışmalar ardından kuzey kanatta Atatürk Parkı boyunca yenilemeler devam edecek. Kaldırımlar estetik yürüyüş bantları, yer ışıkları ve peyzaj çalışmaları ile Halit Paşa Caddesine yeni bir imaj kazandıracak.

Halit Paşa Caddesi akabinde, Fevzi Paşa Caddesi üzerinde Otogar Kavşağından Polis Okulu Kavşağına kadar yine güney ve kuzey bantlarda yenileme çalışmaları yapılacak. Her iki cadde de şehrin trafik yoğunluğunu taşıyan, işlek ve geniş bulvarlar olmasına karşın yapıldığı günden bu güne kadar bu büyüklükte bir onarım ve yenileme çalışması yapılmadı. Konu hakkında bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, şehrin genelinde birçok noktada çalışmaların devam ettiğini söyleyerek Erzincan Belediyesinin 2023 yılı Türkiye Hedefine doğru hızla ilerlediğini vurguladı. Çakır sözlerini şöyle sürdürdü: “Erzincan Belediyesi olarak halen şehirde Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü gibi icracı müdürlüklerimiz birçok çalışmayı aynı anda yürütüyor.

Her Okul Bahçesi Işıl Işıl adlı proje ile 10 adet okul bahçesinde peyzaj ve düzenleme çalışması yürütüyoruz. Ayrıca Sağlıklı Gelecek Spor İle Gelecek adlı proje kapsamında şehrin 10 noktasına açık hava spor aletleri yerleştirdik. Bu spor aletlerini yerleştirdiğimiz bölgelerde yeşil alanlar inşa ediyoruz. Mahalle aralarında ve Merkez Çarşısında kaldırım çalışmaları yürüttük ve halen devam ediyoruz.Halit Paşa Caddesi üzerinde kaldırımlara yeni bir imaj kazandırmak üzere büyük ölçekli bir çalışma başlattık. Bu çalışmayı Fevzi aşa Caddesindeki çalışmalar takip edecek. Bu iki önemli cadde çalışmalar tamamlandığında hemşehrilerimizin tanıyamayacağı ölçekte yenilenmiş olacak.Yine, şehir genelinde asfalt tamir çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.Bunlara ilaveten bu yıl şehir genelinde 4-5 bin konuta daha doğalgaz kullanma imkanı sunulmasını planlıyoruz. 18 bin konuta sunulan bu imkanın 24 bin konuta sunulmuş hale gelmesini hedefliyoruz.Tüm bu çalışmalar ile hızla Erzincan’ı 2023 yılına hazırlıyoruz.”

Etiketler : Erzincan Caddeleri
Tarih : 27.06.2011 Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş
Copyright © 2011 Chip Yazılım
Bu sitede kullanılan resim , logo ve banner uygulamaları tamamiyle Chip Yazılım Hizmetlerine aitir.
İzin alınmadan kullanılması yasaktır. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım ve Yazılım : Chip Yazılım Hizmetleri
Çakşır Köklü Macun
Yeni Vidyo