Ana Sayfam Yap

Facebook

Twitter

Grubumuza Katıl (1750) Basında Biz İletişim  

Muğla Milasta Dört Yıldızlı Otel Açılışı

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Ören beldesinin ilk dört yıldızlı oteli hizmete açıldı. Otel müşterilerine, otele ait arazide organik olarak yetiştirilen ürünler sunuluyor.


Milas’ın el değmemiş gözde turizm beldelerinden Gökova Körfezi’nin 7,5 kilometrelik sahil şeridiyle özellikle yerli turistlerin cazibe merkezi olmayı sürdüren Ören’de dört yıldızlı Silvanus Butik Otel’in açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Milas Kaymakamı M. Bahattin Atçı, Ören Belediye Başkanı Kazım Turan, Milas İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Kocabıyık, Ören Turizm A.Ş yöneticileri ve aileleri katıldı.


Kokteylle başlayan açılış gecesinde katılımcılara yapılan yatırım hakkında bilgi veren otel ortaklarından Haydar Karayünlü, otelin bir yıldan kısa bir sürede tamamlandığını ve 6 milyon TL’ye mal olduğunu hatırlatarak; “Otelimiz 2 bin 800 metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 4 bin metrekare alandan oluşuyor. 60 odamız, 120 yatak kapasitemiz bulunuyor. Bunların 12’si suit. Spor salonu, disko, sauna gibi birimler kısa sürede otelimiz bünyesine katılacak. Bahçemizden şuan domates, biber, patlıcan, salatalık, karalâhana topluyoruz. Doğal ürünler sunacağımız restaurant bölümümüz, hem otel misafirlerimize hem de dışarıdan gelen misafirlere açık olacak. Ege, Akdeniz ve İtalyan Menüleri sunacak olan aşçımızı Bodrum’dan transfer ettik. Barmeniniz ise Ankara’dan geldi. Kaliteli ve tecrübeli personelle hizmet vermek istiyoruz. Ayrıca Otelimizde, kendi ürettiğimiz zeytinyağı, sabun, şarap vb ürünlerin satışını da yapabileceğimiz bir mağazamız bulunacak. Otelimiz için en büyük desteği ise Ören Belediyesi’nden aldık.


Ören Belediye Başkanı Kazım Turan beldede yıldızlı tesislerin açılması için uzun yıllardır mücadele verdiklerini belirterek, “Yapmış olduğumuz mücadelemizin ilk sonucunu aldık, mutluyuz. Katkıda bulunanlara teşekkür ediyoruz. Otel inşaatımız çok kısa sürede tamamlandı. İnşallah çok kısa sürede daha kaliteli tesisler yapılır. Beldemizde şu anda ikinci konutların yapılması yasak. Bu yasağı yatırımcıları beldemize çekebilmek için yaptık. Bugün hizmete açılan otel, üç katlı, beldemizde en az iki tane daha 5 yıldızlı tesis olursa daha iyi olacak. Yaz sezonu sonunda marinanın yapım çalışmaları başlanacak. Zengin turistler beldemize gelmeye başlayacak. Bu tip tesislere o zaman daha fazla talep olacaktır. Türkiye’de turizm alanında faaliyet gösterecek olan Ören gibi yerler çok az sayıda kaldı. Ören olarak şanslıyız. Kaliteli oteller yapmak isteyen tüm yatırımcıları beldemize bekliyoruz” dedi.


Milas Kaymakamı M. Bahattin Atçı da Ören’in Milas’ın en güzel beldelerinden birisi olduğunu ifade ederek, “Bugün burada güzel beldemizde güzel bir açılış için bir araya geldik. Bu tesis beldede daha sonra yapılacak olan tesisler için örnek olacaktır. Marina ve Alatepe Dağı’na teleferik sisteminin devreye girmesiyle belde daha iyi yerlere gelecektir.” dedi.

Etiketler : Muğla Milas Otel Muğla Otel Milas Otel
Tarih : 27.06.2011 Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş MySpace de paylaş Digg de paylaş Del.icio.us da paylaş
Copyright © 2011 Chip Yazılım
Bu sitede kullanılan resim , logo ve banner uygulamaları tamamiyle Chip Yazılım Hizmetlerine aitir.
İzin alınmadan kullanılması yasaktır. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım ve Yazılım : Chip Yazılım Hizmetleri
Çakşır Köklü Macun
Yeni Vidyo